Jak si usteleš, tak budeš spát

Redakce doporučuje

Určitě jste slyšeli o zaručených metodách, které pomáhají najít to nejvhodnější místo na spaní. Ať už dáte prostory ložnice prosondovat vašemu psovi a uvěříte jeho intuici, nebo se budete řídit filozofií feng-šuej, základním dispozičním pravidlům se neubráníte.

umístění postele
Umístění postele ve velké míře ovlivňuje velikost a dispozice ložnice. Existuje mnoho variací umístění jednolůžkového postele, případně dvou postelí do jednoho pokoje. Nikdy se však nedoporučuje dávat postel, která má sloužit na dlouhodobý odpočinek, k oknu nebo ke dveřím, protože vzduch proudící přes štěrbiny oken a dveří působí na spícího člověka nepříznivě. Postel lze postavit i volně do prostoru, ale z psychologického hlediska je lepší, když alespoň jednou částí přiléhá ke stěně. Zvýší to pocit bezpečí. Určitě jste slyšeli io jiných zaručených metodách, které pomáhají najít to nejvhodnější místo na spaní. Ať už dáte prostory ložnice prosondovat vašemu psovi a uvěříte jeho intuici, nebo se budete řídit filozofií feng-šuej (umístění postele podle feng-šuej je individuální, řídí se typem osobnosti a konkrétními potřebami uživatele av průběhu života se může několikrát změnit), základním dispozičním pravidlům se neubráníte. Je třeba rezervovat místo na odkládací a úložný nábytek, noční stolky a případně i toaletní stolek.

Jak si usteleš, tak budeš spát
25579

Čelo postele Fushida (Ki 2 Collection – Alf Group) se skládá ze dvou posuvných částí, které se dají zasunout přes noční stolky. Díky tomuto vtipnému a tvarově elegantnímu řešení drobný nepořádek na nočním stolku ukryjete jednoduchým po- pohybem. Postel s nočními stolky stojí 118530 Kč s DPH, prodává Šedý.

Kolem postele by měla být volná plocha nejméně 600 mm, abyste měli při úklidu a výměně ložního prádla dostatečně velký manipulační prostor. Nedostatek prostoru v bytě nás často nutí, abychom v ložnici vytvořili pracovní kout s počítačem. Touha po maximálním pohodlí a luxusu zas způsobila, že se do ložnice tlačí i audio- a videotechnika. S technikou v prostoru ložnice to pro jistotu nepřehánějte, je dokázáno, že silné elektromagnetické pole působí na člověka nepříznivě. Ložnice by měla zůstat zónou klidu a odpočinku. Pokud to prostor umožní, raději v ní vytvořte čtenářský koutek s pohodlným ušákem a příruční knihovnou, vždyť v dnešních časech je v domě samostatná knihovna se studijní atmosférou již raritou.
Ergonomie v kostce
Průměrné ergonomické údaje uvádějí pro jedno lůžko rozměry 200 x 90 cm. Statistiky říkají, že průměrná výška populace se z roku na rok zvyšuje, a proto není divu, že stále více lidí se rozhoduje pro atypický rozměr matrace s délkou přes 2 metrů. Optimální vnitřní šířka postele vychází na 85 – 95 cm, ovšem setkáváme se i se zúženou, 80 cm širokou postelí. Výška lůžka se pohybuje v rozmezí 42 – 45 cm, pro starší osoby se může zvýšit na 50 – 60 cm. Tato výška starším lidem umožní, aby se pohodlněji usadili a uložili na postel, a usnadní jim i vstávání z postele. Ve výšce do 30 cm od podlahy už intenzivně proudí chladný vzduch, proto se nedoporučuje lůžko navrhovat níže. Ani prostor pod stropem se na zřízení lůžka nehodí, protože nezaručuje stálý přísun kvalitního vzduchu. Při klasické světlé výšce místnosti 2,6 m by proto poschoďová postel měla být pouze dočasným řešením.

Ložnice Fancy působí díky světlému povrchu z javorové dýhy a akrylátovým plochám v čele postele velmi vzdušně a lehce. Detaily jsou kovové, světlo na čtení je umístěno na otočných dílcích, které jsou připevněny k čelu postele a dají se libovolně natáčet. Součástí sestavy je také toaletní stolek, konzolovitě připevněn o tyč, která je rozepření mezi stropem a podlahou. Postel Fancy (180 x 200) stojí 87717 Kč s DPH, osvětlení 14892 Kč s DPH / pár, noční stolek 28042 Kč s DPH. Prodává Hülsta.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

V čem spočívají výhody kulatých skládacích stolů?

Skládací stoly jsou praktickými doplňky do vašeho párty stanu. V čem tkví nejdůležitější výhody kulatého provedení? Skládací stůl je praktický...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img