- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyNejčastěji "Googlené" otázky o orgasmu. Znáte na ně odpověď?

Nejčastěji „Googlené“ otázky o orgasmu. Znáte na ně odpověď?

Možná jste je už nejednou hledali i vy. Z množství odkazů a řešení se však občas zatočí hlava. Pokud chcete znát, co o orgasmu zajímá nejen vás, ale celý ženský zbytek planety, přinášíme praktické a fundované odpovědi.

MaM 16.12.2020 07:00 sex, intimity, orgasmus Foto: Shutterstock
Orgasmus mnoho žen dosáhnout dokáže, ale ne s tím, s kým by chtěli.
Co je to orgasmus?

Tato otázka patří podle sexuoložky Elle Vooght k velmi častým, které zadávají lidé do vyhledávače. Její odpověď je jasná a stručná. Jde o náhlé uvolnění sexuálního napětí, doprovázené kontrakcemi a vyplavením hormonů štěstí a radosti do krve. To samo o sobě zní jako skvělý důvod vyhledávat ho. Zároveň doktorka Vooght upozorňuje, že ani věda přesně nezná důvod, proč orgasmus. Jelikož u žen vůbec není spojen s reprodukční schopností. Zkrátka zdá se, že jde o čisté potěšení.

Proč nemám orgasmus?

Elle Vooght upozorňuje, že odpověď na tuto otázku je mnohem komplexnější, než může poskytnout Google. Radí ženám, aby ve snaze o orgasmus nejprve zkoumali své tělo. Ze své praxe si všimla, že jen málo žen zná, jaké doteky a stimulace jim dělají dobře a dokáží jejich dovést k orgasmu. Další nejčastější příčinou je čas simulace. Přestože jsou ženy, které dosáhnou orgasmu rychle, většina na to potřebuje čas více než 15 minut. Přičemž průměrný sex trvá minut sedm. Za neuspokojená tedy často stojí právě časový nesoulad. Častou bariérou jsou i stres a léky.

Proč nemám orgasmus při sexu?

Orgasmus mnoho žen dosáhnout dokáže, ale ne s tím, s kým by chtěli. To přirozeně není úplně nejlepší. Elle Vooght na tuto otázku odpovídá přímočaře. Zjistěte zda jste typ, který potřebuje k dosažení orgasmu stimulaci klitorisu nebo bodu G. Následně si s partnerem promluvte o svých potřebách a zvolte techniky a polohy, které vám umožní dosáhnout vyvrcholení. Cesta k němu totiž v partnerském sexu vede přes porozumění a často rozhovor.

Jak dlouho trvá orgasmus?

Opět častá otázka, která se objevuje ve vyhledávačích prakticky denně. Odborné stanovisko zní, že nejčastěji trvá orgasmus 6 – 20 sekund. Nicméně jsou ženy, které si ho umí prodloužit. Například dechovými technikami. S prohloubením dýchání během vyvrcholení si prodloužíte i stav slasti. Proto se určitě vyplatí nezadržuje dech.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper