- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTato jediná otázka může výrazně zlepšit váš vztah! Určitě ji neznáte

Tato jediná otázka může výrazně zlepšit váš vztah! Určitě ji neznáte

Použijte otázku, kterou partnera nasměrujete k přemýšlení o vašem vztahu.

Pravda 10.12.2020 09:00 partnerská hádka, puntičkář Foto: Shutterstock
Zase se hádáte o tomtéž a nevíte se posunout vpřed?
Situace ve vašem vztahu není ideální – příliš často se hádáte, nevíte najít společnou řeč ani kompromis. Pokud se schyluje k hádce a city obou jsou „na hraně“, existuje věta, která by mohla kroky ve vaší komunikaci usnadnit. A zřejmě ji ve vztahu nepoužíváte, což je škoda.

Rodinná a manželská terapeutka Esther Boykin na své stránce betterhelp.com tvrdí, že tou větou, která dokáže váš vztah nasměrovat vpřed, zní: „Co ode mě potřebuješ?“

Otázka, která podle terapeutky vědomě partnera nasměruje k přemýšlení. Otázka je pozitivní, nechává prostor pro kreativitu a pomáhá definovat potřeby. „Pokud se zeptáte partnera, co od vás skutečně potřebuje, musí mít jasno v tom, jaké jsou jeho očekávání od vás i od vztahu,“ tvrdí Boyskin. Myšlenky by si měl uspořádat tak, aby dokázal jasně říct, co jsou jeho potřeby. Najednou se posunete z věčně zacyklení hádky směrem k řešení problémů a naplňování potřeb obou ve vztahu.

Další výhodou takto položené otázky je to, že dvojice se vybere v diskusi novým, možná dosud neobjeveným směrem. Opouští tak své zažité struktury hádky, které dosud neměly zdárný konec. Pokud se neustále „točíte“ v komunikaci kolem stejných témat, zmíněná věta by vám opravdu mohla otevřít jiné dimenze vzájemné komunikace.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper