- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTrápí vás svědění kůže? A jste si jisti, že je to jen...

Trápí vás svědění kůže? A jste si jisti, že je to jen klasická krátkodobá alergie?

Atopický ekzém je onemocnění kůže, které se projevuje svědivými červenými pupínky na pokožce. Nejčastěji se vyskytuje na končetinách, na dlaních, prstech na rukou, ale také v obličeji v oblasti okolo očí, atopický ekzém v loketní jamce taktéž není výjimkou. Co jsou příčiny tohoto onemocnění a jak mu předcházet?

Příčiny atopického ekzému

Atopický ekzém se nejčastěji projevuje už v dětství a velmi často k němu má dítě genetické predispozice. Pokud měl anebo má alespoň jeden rodič atopický ekzém, je až 50% šance, že se i u potomka objeví. Hlavní příčinou atopického ekzému je narušení kožní bariéry, která není schopna dostatečně rychlé regenerace. Puchýřky, které se na pokožce vytvoří, nutí ke škrábání. Čím více je pokožka drásána, tím horší projevy atopického ekzému jsou. Dalším problémem je možné zavlečení bakterií do pokožky, čímž vzniká druhotná infekce kůže.

Jak atopický ekzém léčit?

Atopický ekzém příliš léčit nelze, buď postupem času sám zmizí do přibližně 10. roku dítěte, anebo se bude nutné naučit předcházet mu, respektive co nejdéle setrvat v klidové fázi. Dobrou radou pro vás může být:

  • sprchovat se rychle a krátce, maximálně 5 minut,
  • voda při sprchování by měla mít do 33 °C
  • k mytí používejte mycí oleje určené pro suchou a atopickou pokožku
  • k mytí naopak nepoužívejte žádné mycí houby, rukavice nebo peelingy, které by mohly pokožku zbytečně rozdrásat
  • po mytí dostatečně hydratujte pokožku

Hydratace pokožky

 Aby bylo možné udržet pokožku v klidové fázi, používejte bariérovou mast na atopický ekzém, která na pokožce vytvoří ochrannou vrstvu, která vydrží chránit pokožku po dobu až 6 hodin, a navíc ji nádherně hydratuje. Krém na atopický ekzém Dermaguard je snadno roztíratelný, nezanechává mastný film a neobsahuje vonné látky, které by pokožku dráždily.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper