- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyKolagen, zázrak pro mladistvý vzhled

Kolagen, zázrak pro mladistvý vzhled

V mládí ho naše tělo umí vyrobit, ale moc si toho nevážíme. V pokročilejším věku už schopnost produkce klesá a teprve tehdy oceníme jeho potřebu. Naštěstí lze kolagen doplnit i z jiných zdrojů.

Někdo umí stárnout s elegancí a vrásky mu sluší, pro někoho jsou doslova noční můrou. Nejen za nimi, ale také za slábnoucími vlasy a jejich sníženou kvalitou nebo lámavými nehty stojí nedostatek kolagenu. Kolagen na pleť působí jako živá voda, zlepšuje její kvalitu i elasticitu, snižuje tvorbu vrásek i pigmentových skvrn. Produkce kolagenu se v našem těle s přibývajícím věkem snižuje přibližně od 25 roku, kolem věku padesáti let je téměř nulová.

Kolagen však stojí nejen za krásou pokožky a vlasů, ale také za bezbolestným pohybem a dobrou hybností kloubů. V lidském organismu funguje jako jakési lepidlo, které podporuje práci buněk a dodává pružnost, hydrataci a odolnost jak v pokožce, tak ve kloubech a svalech. Vliv má kolagen na klouby a jejich zdraví, abychom udrželi tělo v pohybu. Znatelně zmírňuje bolest kolen i dalších kloubů, zjednodušeně si ho lze představit jako olej, kterým se promazává zrezivělý stroj.

Úbytek kolagenu se tak projeví nejen na našem vzhledu, ale především na hybnosti, klouby budou ztuhlé a pohyb bolestivý. Abychom tak co nejdéle zachovali tvorbu kolagenu v co nejlepším stavu, je potřeba zařadit potraviny, které ho obsahují a tvorbu podporují, jako jsou mléčné výrobky, maso a ryby. Aminokyseliny potřebné pro jeho tvorbu pak najdeme třeba ve fazolích, dýni, kiwi, banánech, chřestu, pohance a okurkách.

Najít vyvážené množství a zajistit tak vyrovnaný příjem může být složité, jednoduchý způsob pro doplnění všech potřebných složek jsou tak výživové doplňky. Viditelné výsledky se dostaví již po několika týdnech užívání a nám se uleví od nepříjemných problémů.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper