- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyProjížďku na kole si užijete i v horším počasí

Projížďku na kole si užijete i v horším počasí

Jak? No přeci pokud budete mít odpovídající oblečení. Producenti textilu přichází s novými materiály, které umí odvádět pot, jsou prodyšné, přesto je vítr neprofoukne. A zejména na kole oceníte, že vás při jízdě z kopce nebude studit celé tělo.

Bundy vesty a pláštěnky na kola už nejsou ty staré, co známe z devadesátých let, kdy každá babička vlastnila na cestu do obchodu kanárkově žlutou pláštěnku na kolo, která kryla i ruce a předloktí. Díky novým technologiím nové pláštěnky na kolo vypadají vkusně a vy nebudete nikomu k smíchu. Navíc si vás nikdo nesplete s kanárkem, co se vydal na projížďku.

Proč se vyplatí investovat do kvalitního cyklooblečení?

Pokud jezdíte po městě tzv. tour de hospody (což byste mimochodem vůbec neměli), určitě neoceníte nové materiály s nanovlákny. Ale vydáváte-li se pravidelně s rodinou či přáteli na delší projížďky, výhodu nepromokavých materiálů, ve kterých se nezpotíte a které vás udrží v teple, náležitě oceníte. Mimo jiné tím, že víkendovou vyjížďku neodstonáte.

Pro případ, že nechcete dlouhé rukávy

Třeba takové vesty na kolo udrží vaše tělo v teple a o chladno na ruce se postarají kvalitní cyklistické rukavice. Na podzim a na jaro budou lepší ty modely, které mají prsty. Ty kratší si nechte na léto, ochrání vaše ruce před odřením při pádu, a nebudou se vám potit ruce, když bude venku opravdu velké teplo.

Cyklodresy

Profesionální a výkonostní cyklisté ocení i cyklistické dresy, které jsou vyrobeny z rychleschnoucích materiálů, takže i když se hodně zpotíte, rychle vám uschnou a nebude vám na kole chladno. Cyklistický dres by měl být ve výbavě každého, kdo to myslí s cyklistikou opravdu vážně. Sice můžete nedělní výlet na hrad „odšlapat“ v klasickém bavlněném tričku, ale cyklodres vám nebude při jízdě nikde překážet a bude vám na těle příjemné. Na rozdíl od propocené bavlny. Navíc má většina cyklodresů kapsičku na zip, do které schováte mobil a klíče. Pokud nechcete investovat do kompletního dresu, pořiďte si alespoň kalhoty či kraťasy s výplní, díky které vás nebudou bolet kyčle a kostrč.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper