- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPauza ve vztahu? Nemusíte se jí až tak bát, občas pomůže

Pauza ve vztahu? Nemusíte se jí až tak bát, občas pomůže

Šíleně zamilovaní … Jistě, zpočátku je každý vztah právě o bláznivé a spalující lásce.

Pravda 01.12.2020 11:00 rozchod, rozvod, krize Foto: Shutterstock
Uvažujete o pauze ve vztahu?
Ale co dělat, když jí oheň přestává spalovat? V dlouhodobém vztahu téměř všechny páry dříve či později dospějí do bodu, kdy je začne válcovat běžný život … Ne všechny páry realitu každodennosti ustojí, některé se rozhodnou pro přestávku. Kdy může být dobrým řešením?

Nejste si zcela jistá, jak by měla vypadat společná budoucnost

To je problém, který řeší mnohé páry. Jste spolu dlouho a myslíte si, že by váš vztah měl trvat navěky … Ale v jistém okamžiku se vám zdá, že jste příliš odlišní, abyste mohli společně fungovat roky. Osobní postoje se často nedají sladit tak, abyste byli spokojeni ve vztahu oba. Pak přicházejí i jiné životní okamžiky, které plynoucí roky přinášejí do vašich životů – pracovní nabídky, pobyty v zahraničí … To, zda jste oba ochotni dělat jisté kompromisy je otázka, na kterou si musíte odpovědět. Pokud ne, může přijít pauza ve vztahu, abyste si oba ujasnili, co jste schopni pro vztah obětovat.

Necítíte se ve vašem vztahu spokojeně

Spokojenost se vztahem je základem pro jeho fungování. Občas se však stává, že jaksi dlouhodobě nám ve vztahu něco chybí – pocit toho, že jsme milované, ochraňované, chápané … že se stále dokážeme společně smát, řešit problémy … Ale co v případě, pokud se nám nedaří dospět ke spokojenosti? Bez ohledu na důvod, pro který se ve svém vztahu cítíte nepříjemně, přestávka je v takovém případě dobrý pokus, dát mu později ještě šanci. Vyjasněte si své pocity, dopřejte si jisté období samoty, vyčistěte si hlavu od toho, co vám ve vztahu zaměstnává hlavu – pak se rozhodnete, zda vás ještě vztah s daným člověkem může udělat šťastným.

Nejste připravena na další krok

A tento krok by měl být zásadním pro váš vztah. Partner chce společný byt? Chce opustit Slovensko? … Ať už přemýšlí o čemkoliv zásadním, nutit vás nemůže. Pokud si dopřejete čas a vy zjistíte, že život bez partnera je pro vás nepředstavitelný, po vztahové pauze se pro daný krok můžete rozhodnout. Ale můžete zjistit i to, že na vše, co plánuje váš partner, se vy ještě necítíte a chcete žít tak, jako dosud. Chcete-li právě teď myslet více na sebe, než na společný život, je fér po přestávce říct pravdu a vztah již neobnovit.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper