- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyChystáte se na pstruhy? Máme tipy jak na ně!

Chystáte se na pstruhy? Máme tipy jak na ně!

Sluníčko prohřívá hladinu a vás to táhne k řece? Pstruzi milují čisté vody a také se rádi vyhřívají, a tak je nyní jedinečná doba na ně vyrazit. Jako malé dítě jste je s kamarády chytal do ruky, protože jich bylo všude plno, nyní si zabalíte rybářský prut a musíte si opatřit rybářskou povolenku, a až pak vyrazit. Víte, jak se dočkat úlovku v podobě pěkného pstroužka?

Pstruzi jsou v pozdním jaře aktivní a mají hlad, takže je nebude těžké ulovit. Na druhou stranu se stoupající okolní teplotou bývá méně vody a v tom případě jsou prstruzi více opatrní.

Sbalte rybářský prut velmi brzy ráno a vyrazte do přírody dříve. Dokud je na březích rosa a venku chladněji.

Pokud si rádi pospíte, nezbyde vám u řeky najít hluboké místo a návnady hodit tam, doporučujeme používat těžší mušky, aby se ponořily hluboko. V horkých dnech se totiž pstruzi schovávají v hloubce, aby se ochladili.

Při chytání pstruhů v teplém počasí se více nachodíte, budete muset najít vhodné místo, kde se schovávají. Když je málo vody, poohlédněte se po nějaké zátoce, meandru, či hlubší tůni.

Podaří-li se vám pstruha chytit, musíte jednat rychle, pstruzi jsou velice mrštní, pokuste se ho tedy vytáhnout co možná nejrychleji.

Chcete-li mít jistotu, že nějakého toho pstruha chytíte, vydejte se do vyšší nadmořské výšky, přeci jen říčky tekoucí z hor jsou i v květnu studené a poskytují pstruhům lepší podmínky. A vám vlastně také, protože v takové říčce je pstruhů samozřejmě více, jsou méně ostražití, a vy tak budete mít větší šanci, že jej chytíte.

Zvažte použití rybářských holínek a chytejte přímo z vody (pozor na veliký proud). Zvýšíte tím ještě více šanci na pořádný úlovek. Máte nějaké svoje osvědčené tipy na to, co zabírá na pstruhy? Podělte se s námi! Tak Petrův zdar!

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper