- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyPro sebevědomé ženy nejsou tyto věty směrem k partnerovi problém! A co...

Pro sebevědomé ženy nejsou tyto věty směrem k partnerovi problém! A co pro vás?

Jak probíhá vaše komunikace směrem k partnerovi? Je pro vás náročné říct mu, co od něj potřebujete, co se vám nelíbí a co by mohlo být jinak …

Pravda 14.12.2020 09:00 žena, muž, vztah, rande, hádka, komunikace, pár Foto: Shutterstock
Jakým způsobem komunikujete s vaším partnerem?
Sebevědomé ženy se nebojí říci následující věty nahlas. Zkuste o svých pocitech mluvit odvážnější, vztahu to jen prospěje.

Toto nechci!

Prodloužený víkend se svokrovcami? Přestěhování se do jiného města kvůli partnerově práci? Spoření na nové auto? Pokud se vám do něčeho nechce, ale nevíte to partnerovi říct, následně vzniká ve vztahu nepohoda. Toto nechci, s tímto nesouhlasím – to jsou první věty, od kterých se vaše následná komunikace může „odpíchnout“.

Zraňuje mě, když …

Je samozřejmostí, že ve vztahu máte mluvit o svých pocitech. Pocit zranitelnosti je obzvlášť důležitý, protože člověk ho intenzivně prožívá. Věta: „Bolí mě, když ty …“ na partnera ovlivňuje mnohem více než „Nesnáším, když ty“, partner si jasnější uvědomí, že vám něčím způsobuje psychickou bolest. Není důvod, abyste takovou větu nevyslovili, když se cítíte zranitelná.

Potřebuji si to promyslet

Váš partner chce odpověď „tady a teď“ a vy se začnete „Okuno“, až se nakonec necháte dotlačit k odpovědi, kterou od vás očekává. A to i přesto, že s ní nejste vůbec ztotožněna. Proč? Opravdu není nic špatného na větě: „Potřebuji si to promyslet“. Nebojte se říci, že potřebujete prostor. Ačkoli žijete spolu, na vše nemusíte mít stejný názor a je to zcela přirozené.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper